Menu

Zdrowsze i piękniejsze włosy? Wypróbuj olejek brahmi

olejek-brahmi.jpgBrahmi to jedno z indyjskich ziół używanych w tradycyjnej medycynie, ajurwedzie. Ma wszechstronne zastosowanie zarówno w kosmetyce, jak i w kuchni. Pomaga w leczeniu wielu schorzeń, ma dobroczynny wpływ na włosy i skórę ciała. Jeżeli chciałabyś pięknie wyglądać i być zdrowa, wypróbuj olejek brahmi.

Olejek brahmi – kilka informacji

Brahmi rośnie w Indiach Południowych, Ameryce Środkowej, Chinach i Tajwanie. Olejek lub proszek pozyskany z tej rośliny ma charakterystyczny zapach i zielony kolor. Zawiera wiele cennych dla zdrowia substancji. Wśród nich są między innymi antyoksydanty, które zwalczają wolne rodniki. Prawidłowo przechowywany olejek brahmi na dłużej zachowuje swoje niezwykłe właściwości. Pamiętaj, żeby nie narażać go na działanie promieni słonecznych, wilgoci i powietrza. Jeżeli będziesz odpowiednio stosować ten produkt, zobaczysz, że kondycja twoich włosów i skóry poprawiła się.

Właściwości olejku brahmi

Olejek brahmi pozytywnie oddziałuje na cały organizm, na włosy i na skórę. Ma dobroczynny wpływ na układ krwionośny i trawienny. Wspomaga pracę umysłu, łagodzi napięcie nerwowe i usuwa przemęczenie. Pomaga w walce z trądzikiem, cellulitem i bliznami. W widoczny sposób poprawia stan włosów i skóry głowy. Hamuje wypadanie włosów, wzmacnia mieszki i cebulki, przyspiesza wzrost. Łagodzi podrażnienia skóry, pomaga w walce z łupieżem i innymi chorobami skóry głowy. Zapobiega przedwczesnemu siwieniu, rozdwajaniu końcówek i uszkodzeniom zewnętrznych struktur pasemek. Brahmi polecana jest do pielęgnacji każdego rodzaju włosów, niezależnie od koloru, gęstości, długości i stopnia zniszczenia. Świetnie nadaje się jako składnik maseczek i mieszanek koloryzujących.

Jak stosować olejek brahmi?

Olejek brahmi stosuj raz na tydzień. Przed myciem nałóż go na włosy i na skórę głowy. Wetrzyj go dokładnie w pasemka i ich końcówki. Masaż przyspieszy krążenie krwi, odpręży i zrelaksuje oraz poprawi wchłanialność składników odżywczych zawartych w olejku. Kosmetyk na włosach pozostaw na około dwie godziny. Po upływie tego czasu głowę dokładnie umyj delikatnym szamponem. Jeżeli olejek brahmi przedostanie się do oczu, natychmiast przemyj je dużą ilością wody. Pamiętaj, aby po każdej aplikacji kosmetyk chować do opakowania. W ten sposób uchronisz go przed działaniem promieni słonecznych.

Olejek brahmi – efekty

Dzięki olejkowi brahmi twoje włosy będą mocniejsze, zdrowsze i piękniejsze. Staną się gładkie i lśniące. Końcówki pasemek będą zregenerowane, a skóra głowy – odżywiona. Już po kilku pierwszych aplikacjach zauważysz, że włosy nie wypadają, mają ładny i głęboki kolor oraz są bardziej podatne na stylizację. Olejek brahmi sprawi, że bez problemów będziesz mogła wyszczotkować i wymodelować włosy. Suszenie i prostowanie staną się o wiele łatwiejsze. Jeżeli zastosujesz ten produkt, to raz na zawsze będziesz mogła pożegnać się z łupieżem, podrażnieniami i innymi schorzeniami skóry głowy. Chcesz mieć jeszcze piękniejsze włosy? Brahmi połącz z innymi indyjskimi ziołami. Amla, shikakaki oraz bhringraj zapewnią dodatkowe właściwości odżywcze.